Tumult bij NEW KIDS TURBO

  • Datum 24-12-2010
  • Auteur
  • Deel dit artikel

NEW KIDS TURBO

In bioscoop Cinemec in Ede brak een vechtpartijtje uit bij new kids turbo. Rukt met de film de barbarij op?

Als u dit stukje heeft gelezen zijn er weer honderd mensen naar new kids turbo geweest. De teller bij het proletenepos/satirische provocatie/anarchistische vrolijkheid/achterhaalde stoerdoenerij (kies uw eigen kwalificatie) staat nu op vijfhonderdduizend bezoekers. Het waren er twee meer geweest als in bioscoop Cinemec Ede een vrouw en haar vriend er niet waren uitgedonderd.

De vrouw weigerde in de zaal haar sigaret uit te maken en vloog de beveiliger aan die haar naar buiten wilde uitzetten. Dat liet haar vriend (ridder te paard) niet op zich zitten. Omdat iemand met zijn mobieltje het tumult filmde, kunt u hier zien hoe het relletje afliep.

Voor cultuurpessimisten die denken dat met new kids turbo de barbaren definitief oprukken, heeft directeur Gerben Kuipers van Cinemec een teleurstellende mededeling. "Zo’n incident kan zich bij elke film voordoen. Bij harry potter, maar ook bij onze operafilmvoorstellingen, want daar zitten dames met wie ik niet graag in botsing kom."

Dat op internet geen filmpjes van vechtende vrouwen bij een operafilm rouleren, zegt niet alles, meent Kuipers. "Heb je dit soort dames wel eens horen schreeuwen?" Na enig doorpraten erkent hij dat new kids turbo een speciaal soort publiek trekt. "Het bestaat voor 96% uit mannen, die in groepen komen. Denk aan voetballelftallen en cafévrienden. Ik zit 32 jaar in het vak, maar heb dit nog nooit meegemaakt."

Dat er alleen maar mannen in de zaal zitten, zorgt voor een, eh, bijzondere sfeer. "Stilzitten en rustig genieten is er niet bij. Er wordt constant meegejoeld. Ook wordt er veel gelopen, omdat die mannen allemaal een biertje op hebben en naar de wc moeten." Allemaal reuzegezellig, maar uit voorzorg draait Kuipers new kids turbo toch maar niet in zijn grootste zaal. "Daarin kunnen 1000 man en dat vind ik een te groot risico. We vertonen de film in zalen van 300 man. Ook zorgen we er logistiek voor dat het publiek van new kids turbo en de bezoekers van andere films elkaar niet tegenkomen"

Hoe hij het megasucces van new kids turbo verklaart? "Het is gewoon effe met elkaar lachen. Groepsgedrag. In het dagelijks leven schreeuw je niet 400 keer kut of mongool achter elkaar, maar bij de film mag je dat wel doen." new kids-haters moeten nog even geduld hebben, voorspelt Kuipers. "Na 4 januari valt de film als een blok beton naar beneden en is het afgelopen."

Jos van der Burg