Tiger Short Awards 2025 bekend­ge­maakt

Winnaars van de Tiger Short Awards 2025 (foto: IFFR/Leroy Verbeet)

Gisterenavond zijn in Rotterdam de Tiger Shorts Awards uitgereikt. De prijzen gingen naar A Metamorphosis van Lin Htet Aung, Temo Re van Anka Gujabidze en Merging Bodies van Adrian Paci. Tevens werd de winnaar van de KNF Award en de nominatie European Short Film Award bekendgemaakt.

De winnaars uit respectievelijk Myanmar, Georgië en Italië gingen ieder met een cheque ter waarde van €5000 naar huis. Gujabidze kreeg daarnaast ook nog de KNF Award voor haar Temo Re. De korte film La Durmiente van Maria Inês Gonçalves is geselecteerd voor de competitie van de European Short Film Award.

De jury van de Tiger Short 2025 bestond uit film- en videokunstcurator Angela Haardt, voormalig Tiger Short Award-winnaar Frank Sweeney en productie- en acquisitiemanager Yaoting Zhang van het wereldwijde verkoop- en productiebedrijf Rediance. Zij maakten hun keuze uit twintig films die meedraaiden in de Tiger Short Competition.