Nominaties Louis Hartlooper Prijs voor Beste Filmpublicatie bekend
Op zaterdag 26 september 2026 wordt voor de 22e keer de Louis Hartlooper Prijs voor de Beste Filmpublicatie uitgereikt in het Louis Hartlooper Complex. De prijs bekroont een auteur of publicatie die afgelopen jaar heeft bijgedragen aan het denken over film en aan de verdieping van de Nederlandse filmcultuur. Vandaag zijn de nominaties bekend gemaakt.
De genomineerden dit jaar zijn: Animation in the Netherlands van Ton Gloudemans, Gewoon goeie films – 50, 100 & 25 jaar film avant-garde in Nijmegen van André Stufkens, Hoe lees ik een film? van Lidewijde Paris, Ramdjan Abdoelrahman – Een leven in beeld en geluid van Rabin S. Baldewsingh, Reis om de wereld in 100 films van Hans Heesen en Schokkend Nieuws, het filmmagazine over horror, scifi, fantasy & cult.
De shortlist is samengesteld door het Louis Hartlooper Genootschap. Een onafhankelijke jury, samengesteld uit vertegenwoordigers van de filmvakverenigingen NAPA, DDG, NSC en Netwerk Scenarioschrijvers. kiest de uiteindelijke winnaar. Die gaat naar huis met een geldprijs van €1.000, een penning met oorkonde en de Zwarte Spiegel, een symbolisch kunstobject dat symbool staat voor een diepere vorm van reflectie.
De Louis Hartlooper Prijs voor de Beste Filmpublicatie werd in 2005 voor het eerst uitgereikt. NRC-redacteur Joyce Roodnat was toen de winnaar. Vorig jaar ging de prijs naar Volkskrant-redacteur Rob Scheers.