Focus: Jong talent
De namen Luuk van Leeuwen, Quint den Enting, Tim van Loon, Jonathan ten Broeke, Pien Vroonland, Carmen den Krijger en Dante Kedde zullen niet bij iedereen een belletje doen rinkelen. Toch verschuilt zich tussen hen mogelijk dé Nederlandse filmmaker van de toekomst, want deze jonge makers zitten in de finale van de Kunstbende. Op 30 juni bepaalt een jury op het Kunstbende Festival in de Westergasfabriek wie het meest veelbelovende filmtalent is.
De Kunstbende is de jaarlijkse wedstrijd voor jongeren tussen 13 en 18 jaar op het gebied van film, dans, dj, expo, fashion, muziek, taal en theater. Het evenement eindigt na provinciale voorronden altijd in een grote finale, waarin honderd acts in diverse categorieën strijden om wie zich het grootste talent op zijn gebied mag noemen. De winnaars krijgen een fijn duwtje in de rug doordat zij hun werk of kunsten in de grote buitenwereld mogen laten zien. Het filmfilmfestival in Rotterdam vertoont op de eerstkomende editie de winnende film, de danswinnaar mag optreden op het Holland Dance Festival, de dj op Mysteryland, de beeldende kunstwinnaar toont zijn werk in het Stedelijk Museum in Amsterdam, het winnende modetalent mag zich uitleven in de Amsterdam Fashion Week, het muziektalent op het Zwarte Cross Festival, de literatuurwinnaar mag voordragen op het festival Wintertuin en de winnende theatervoorstelling zal te zien zijn op Oerol.
Leuk voor de winnaars, maar het festival draait niet alleen om winnen. Publiek en deelnemers ontmoeten in workshops en Q&A’s ook creatieve helden, van wie sommigen hun carrière begonnen bij de Kunstbende. Zoals choreograaf Shay Latukolan (Dance Dance Dance), dj De Sluwe Vos, Instagrammer Annegien Schilling (Fetching Tigerss), YouTubers Kelvin Boerma (Kalvijn) en Peter de Harder (Petrus) en schrijver en tv-presentator Özcan Akyol.